W nocy: od -2 do -1 st. C W dzień: od 4 do 5 st. C

Noc w regionie Noc w regionie NOC
W nocy będzie pogodnie i bez opadów. Na niebie w zmiennych ilościach występować będą cienkie i prześwitujące chmury pierzaste wraz z odrobiną chmur warstwowo–kłębiastych. W nocy dokuczał nam będzie silny i okresami porywisty wiatr, w porywach do 30–40 km/h.

Prognoza pogody w Częstochowie Prognoza pogody w Częstochowie CZĘSTOCHOWA
Do południa na niebie będzie sporo chmur, ale z okresowymi przejaśnieniami, a przed południem przez krótko może słabo pokropić deszcz. Po południu będzie pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem. W ciągu dnia dokuczał nam będzie silny i porywisty wiatr do 30–50 km/h, który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody w Katowicach Prognoza pogody w Katowicach KATOWICE
Przez cały dzień będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów, ale dokuczał nam będzie silny i porywisty wiatr do 30–50 km/h, który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody w Bielsku-Białej Prognoza pogody w Bielsku-Białej BIELSKO-BIAŁA
Cały dzień zapowiada się pogodny, w miarę słoneczny i bez opadów, ale dokuczał nam będzie silny i porywisty wiatr do 30–50 km/h, który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

RACIBÓRZ, WODZISŁAW, RYBNIK, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
Przez cały dzień będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów, ale dokuczał nam będzie silny i porywisty wiatr do 30–50 km/h, który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

INFORMACJE DODATKOWE

CIŚNIENIE
Będzie spadać.
W południe wyniesie około 987 hPa.
Częstochowa (-2) hPa, Bielsko Biała (-15) hPa, Racibórz (+9) hPa.

WIATR
Południowo–zachodni, umiarkowany 18–25 km/h, okresami silny i porywisty, w porywach do 35–55 km/h.

BIOMET
Niekorzystny.
Spadające ciśnienie i porywisty wiatr sprawią, że dokuczać nam będą bóle głowy, ogarniać nas będzie senność i znużenie, będziemy rozdrażnieni, a zdolność koncentracji będzie obniżona. Poranna kawa jak najbardziej wskazana.

WARUNKI DROGOWE
Dobre, jedynie przed południem miejscami na północy województwa w lokalnych opadach przejściowo pogorszą się do złych – drogi staną się śliskie.

SŁOŃCE
Wschód: 06:46
Zachód: 17:09

DZIEŃ
Dłuższy od najkrótszego o: 02 h 21 min.
Krótszy od najdłuższego o: 06 h 01 min.

KSIĘŻYC

8 dni po pełni
7 dni do nowiu

Prognoza na kolejne dni Prognoza na kolejne dni KOLEJNE DNI

EKO-PROGNOZA EKO-PROGNOZA Codziennie informujemy o jakości powietrza w województwie śląskim. Za pomocą kolorów, pokazujemy na mapie sytuację aerosanitarną. Kolor zielony oznacza czyste powietrze. Czerwony - powietrze niezdrowe. Przekazujemy prognozy jakości powietrza na następne dni. Staramy się objaśniać zagadnienia związane z emisją zanieczyszczeń na terenie województwa śląskiego.

EKO-PROGNOZA, codziennie w Magazynie Meteo o godz.19.05

ZOBACZ AKTUALNE DANE
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach