41 612 uczniów i 649 szkół w dniu 12 września 2014r obejrzało bezpośrednią transmisję w ramach Internetowego teatru TVP dla Szkół zrealizowaną przez TVP Katowice. Był to spektakl Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach "KRAWIEC NITECZKA ".

Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą zaproponował teatrowi Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu, adresowana jest do młodszych dzieci.
Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską –wszystko to znajdziemy w inscenizacji, zrealizowanej przez międzynarodową ekipę twórców.
Świetne, charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawą plastycznie przestrzeń, w której jest miejsce na przenikające się plany, aktorski i lalkowy, zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašová, znana doskonale polskiej publiczności, podobnie jak czeski kompozytor, Pavel Helebrand, którego muzyka zawsze podbija serca widzów.
Dodajmy, że spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Transmisja tv dofinansowana ze środków Miasta Katowice.
(wykorzystano materiały Teatru ATENEUM; fotosy spektaklu Tomasz Zakrzewski)