Osiem zarzutów, pokrzywdzone cztery dziewczynki - prokuratura rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymała trenera jednego z klubów sportowych, podejrzewanego o pedofilię. Prokuratorskie śledztwo trwa, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Nie przyznaje się do winy. Zdaniem psychologów - przypadki molestowania seksualnego nieletnich to dla pokrzywdzonych temat wstydliwy i bolesny.

W Katowicach ruszyła kampania społeczna "Moje bezpieczne dziecko". Robert R. był szanowanym i lubianym trenerem. Teraz ciążą na nim zarzuty pedofilii. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. W Katowicach ruszyła kampania społeczna "Moje bezpieczne dziecko". Problem molestowania nieletnich i pedofilii należy do najtrudniejszych do wykrycia. W województwie śląskim, w ubiegłym roku, skrzywdzonych zostało 250 dzieci. A to tylko przypadki zgłoszone.
,br> Dlatego ogromną rolę odgrywa świadomość. Ma ją podnieść kampania społeczna "Moje bezpieczne dziecko". Skierowana jest do rodziców, opiekunów i dzieci - ma nie tylko pomagać w rozpoznaniu symptomów, ale również wskazać możliwe działania i przełamywać opory. Krzywdzone seksualnie dzieci nie wiedzą jak reagować, a oczywiste dla psychologów symptomy - pozostają niezauważone. Kampania "moje bezpieczne dziecko" ma... otworzyć wszystkim oczy.