Z trzema promilami wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego. Zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje teraz sąd. 43–letni mieszkaniec powiatu będzińskiego pędził ciężarówką najpierw drogą krajową, później lokalnymi szosami. Tę jazdę bez trzymanki rejestrowała kamera w innym samochodzie, którego kierowca udał się w pościg za piratem drogowym, ułatwiając policjantom jego zatrzymanie.

Droga krajowa numer 86 w rejonie Siewierza. Kamera samochodu osobowego zarejestrowała jadącą slalomem ciężarówkę. Kierowca, którego zaniepokoiło to zachowanie, nie pozostał obojętny. Ruszył za ciężarówką i informował policję, w którym kierunku się przemieszcza. 43–letni kierowca ciężarówki został zatrzymany przez policjantów i stracił prawo jazdy, miał ponad trzy promile alkoholu we krwi.

Miesięcznie kierowcy wysyłają policji średnio 60 filmów i zdjęć prezentujących – w ich opinii – łamanie przepisów drogowych. 60 proc. materiałów umożliwia identyfikację ewentualnych sprawców wykroczeń.

W zeszłym roku policjanci w regionie zatrzymali 11 tysięcy nietrzeźwych kierowców, z ich udziałem doszło do przeszło tysiąc 100 kolizji, stłuczek i wypadków, w których zginęło 10 osób.