21. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej - OFPA Rybnik 2017 W TVP 3

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od 20 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej; daje niewyczerpane możliwości konfrontacji poszukiwań twórczych, kompozytorskich i interpretatorskich.

Podczas przesłuchań uczestników Eliminacji Regionalnych z całe Polski we Wrocławiu, Zielonej Górze, Warszawie, Gdańsku, Krakowie i w Rybniku, jury wyłoniło 40 najbardziej obiecujących adeptów w sztuce wokalnej.

16 i 17 lutego podczas dwudniowych przesłuchań Konkursu Krajowego artyści, nominowani w sześciu miastach, rywalizowali o miejsce do ścisłego finału. 10 laureatów wystąpiło w sobotę 18 lutego w koncercie po którym jury ustaliło ostateczny werdykt.

Ideą organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej jest m.in. promowanie utalentowanych artystów biorących udział w OFPA, a tym samym piosenki artystycznej i idea taka towarzyszyła nam także podczas rozmów z TVP 3 Katowice przed rozpoczęciem 21 edycji.

Po raz pierwszy dziennikarze TVP 3 byli obecni na wszystkich przesłuchaniach eliminacji regionalnych i relacjonowali na bieżąco to wydarzenie w każdym z sześciu miast w których odbywał się konkurs OFPA.

19 lutego na 21. OFPA w Teatrze Ziemi Rybnickiej TVP 3 Katowice nagrała materiał podczas Koncertu Laureatów. TVP, promując festiwal piosenki artystycznej, pokaże kilka razy relację z Koncertu Laureatów 21 edycji festiwalu. Koniecznie trzeba zobaczyć utalentowanych artystów, laureatów 21 edycji festiwalu w Rybniku, o których z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy, a być może kariera nietórych z nich rozpoczęła się właśnie w tym roku na OFPA w Rybniku.

Relacja z Koncertu Laureatów 21. OFPA na antenie TVP 3 Katowice emitowana będzie 25 lutego o godz. 10 cz.1 i o godz. 19.30 cz.2 i powtórnie 12 i 26 marca o godz. 17.35.

Koncert Laureatów 21. OFPA powtórzony będzie w terminie późniejszym w TVP Kultura i TVP Rozrywka, oraz w Regionalnych Ośrodkach TVP o czym postaramy się informować na bieżąco. Program będzie także dostępny na stronie internetowejTVP 3 Katowice.