Po kilkuletniej przerwie powraca Teatr Telewizji, realizowany w studiu TVP3 Katowice. Przygotowywany spektakl to logistycznie trudne i skomplikowane przedsięwzięcie. Dużo pracy wymagało stworzenie w studiu telewizyjnym przestrzennej scenografii. W powracającym teatrze telewizji widzowie zobaczą dramat rosyjskiej autorki Iriny Waśkowskiej pt. „Lekcje miłości”.

W studiu TVP3 Katowice trwają przygotowania do realizacji spektaklu Teatru Telewizji. Scenografia powstawała już od ponad tygodnia, teraz na plan wkroczyli aktorzy i reżyser.

Przygotowywany spektakl to sztuka młodej rosyjskiej autorki. Pod tytułem „Lekcje miłości” kryje się historia dwóch kobiet – matki i córki. Łarisa jest niepoprawną marzycielką, jednak nie potrafi stawić czoła rzeczywistości i... swojej matce. W rolę córki wciela się Edyta Jungowska. Matka Łarisy to despotyczna osoba pozbawiona życiowych złudzeń. W tej roli zobaczymy aktorkę Nowego Teatru w Warszawie, Ewę Dałkowską.

Wznowiony po czteroletniej przerwie Teatr Telewizji to powrót do dobrej tradycji, która narodziła się na przełomie lat 50. i 60.

Po próbach sytuacyjnych z aktorkami na planie, odbędą się kilkudniowe zdjęcia filmowe. Efekty pracy widzowie programu 1 Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć jesienią.