W ramach cyklu Opera blisko Ciebie spotkamy się z dyrygentem, który od lat prowadzi dynamiczną karierę, regularnie dyryguje na wiodących europejskich scenach. Bassem Akiki - w Teatrze Królewskim de la Monnaie w Brukseli dyrygował światową premierą opery Medùlla do muzyki Björk, czy belgijską premierą opery Pascala Dusapin i Gertrudy Stein pt. To Be Sung, w sezonie 2017/2018 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej powierzono mu przygotowanie aż dwóch produkcji, a w Operze Śląskiej rozpocznie 73. sezon artystyczny galą "Miłość i Wojna", podczas której będzie można usłyszeć najpiękniejsze fragmenty oper prezentowanych w nadchodzącym sezonie artystycznym.

Spotkanie odbędzie się 10 września o godz. 16:00 w Sali Koncertowej im. Adama Didura. Gospodarzem cyklu jest Violetta Rotter-Kozera z TVP3 Katowice.

Wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 32 39 866 815, 39 66 877)

Spotkania „Porozmawiajmy o Operze” odbywają się w ramach projektu „OPERA BLISKO CIEBIE – cykl lekcji teatralnych dla uczniów szkół podstawowych o ograniczonym dostępie do kultury” dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.