15 samochodów uczestniczyło w karambolu, do którego doszło w środę rano na drodze krajowej nr 86 w Będzinie - poinformowała straż pożarna. Droga w kierunku Częstochowy jest zablokowana. Nie ma informacji o osobach pokrzywdzonych.

Rzecznik będzińskiej policji podkom. Paweł Łotocki powiedział PAP, że do karambolu doszło na jezdni w kierunku Częstochowy. Droga w tym kierunku jest zablokowana. "To zdarzenie traktujemy jako kolizję - nie ma informacji o osobach pokrzywdzonych" - powiedział policjant.

Jak powiedział PAP dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, w karambolu uczestniczyło 15 samochodów. Większość pojazdów zostało nieznacznie uszkodzonych - ich kierowcy zdecydowali się kontynuować jazdę, nie czekając na interwencję policji. Na miejscu pozostało siedem samochodów.

W chwili wypadku jezdnia była oblodzona, panowała też mgła. Na miejsce skierowano piaskarki. "Warunki atmosferyczne to jedno. Gdyby kierowcy zachowali odpowiednią ostrożność, to myślę, że nie powinno dojść do tego zdarzenia" - wskazał Łotocki