Dobro mierzone w kilometrach jednozłotówek - taki ma być finał akcji „Kilometry Dobra”. To międzynarodowa kampania, do której przyłączył się katowicki Dom Aniołów Stróżów. Organizacja zbiera pieniądze dla swoich podopiecznych - dzieci i młodzież. Cała zebrana kwota na koniec zamieni się w złotówki. Ułożone jedna obok drugiej będą liczone. Mamy nadzieje, że w dziesiątkach kilometrów. Dlatego organizatorzy liczą, że nikt z nas nie będzie rozmieniał się na drobne.

Aż do 3 czerwca potrwa charytatywna zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Kilometry Dobra”. W Katowicach zebrane środki trafią będą przeznaczone dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, które wspiera dzieci z trudnych środowisk.

Katowice to nie jedyny partner akcji. Swą pomoc zadeklarowała też między innymi Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i GKS Katowice.

Kilka dni przed finałem zebrane pieniądze zostaną zamienione na jednozłotówki i ułożone w ciąg monet. W Katowicach taki finał odbędzie się na Rynku. Jeśli uda się ułożyć ponad 75 kilometrów złotówek, a potrzebne są trzy miliony złotych, zostanie pobity rekord Guinnesa.