Bój o samorządy przyspiesza coraz bardziej. Marcin Krupa może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Katowic. W Warszawie decyzje ogłosił prezes tej partii, Jarosław Kaczyński. Prezydent Katowic w specjalnym oświadczeniu dziękuje za wsparcie i najwyraźniej wyczekuje wciąż na ruch swoich politycznych konkurentów, bo pisze, że na jego decyzje o ewentualnym kandydowaniu przyjdzie jeszcze czas.

18 nazwisk w skali kraju. Wśród nich jedno w centrum uwagi Katowic. Dobrze znane mieszkańcom. PiS nie wystawia swojego kandydata na prezydenta Katowic, a udziela poparcia obecnie urzędującemu.

Marcin Krupa w czwartek sprawy osobiście nie komentował. Na jednym z portali społecznościowych zamieścił krótkie oświadczenie, w którym dziękuje za nominację.

Oficjalnie swojej kandydatury w najbliższych wyborach samorządowych prezydent jeszcze nie potwierdził. Z ostateczną decyzją się wstrzymuje, trzymając politycznych konkurentów w niepewności.

W ostatnich wyborach samorządowych Marcin Krupa startował z listy Forum Samorządowego. Był popierany przez wieloletniego prezydenta stolicy aglomeracji, Piotra Uszoka, który namaścił go na swojego następcę.

Dzisiejsze poparcie Prawa i Sprawiedliwości na kandydata na prezydenta Katowic nie jest zaskoczeniem. Zdaniem wielu komentatorów należało się tego spodziewać ze względu na samorządową koalicję w radzie miasta Forum Samorządowego Marcina Krupy z grupą radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Na razie nie wiadomo, kto oficjalnie będzie walczył o fotel prezydenta Katowic. Zjednoczona Prawica jako pierwsza zaprezentowała tych, których popiera we wszystkich miastach wojewódzkich.