Trwa drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego, wydarzenia, które ściągnęło do stolicy Górnego Śląska 11 tysięcy osób świata biznesu, polityki, samorządu, administracji publicznej oraz ekspertów. Dziś z uczestnikami kongresu spotkał się premier Mateusz Morawiecki.

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego zdominowały start-upy. Choć początki nie zawsze są proste, nowe technologie i wirtualna rzeczywistość w przyszłości mogą bronić się same.

Choć nie wiadomo, jaką część PKB wypracowały, to z pewnością stanowią przyszłość polskiej gospodarki, o czym mówił dziś specjalny gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego, premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też o tworzeniu środowiska sprzyjającego małym i średnim firmom, czyli obniżeniu CIT i ZUS-u, sprawiedliwości podatkowej oraz konkurencyjności. Mówił też o funkcjonującej już konstytucji dla biznesu.

Rozwijać ma się też elektrobilność. Dziś w Katowicach podpisano porozumienie w zakresie budowy infrastruktury i tak zwanego carsharingu samochodów elektrycznych.