Z każdym rokiem przybywa wydarzeń i miejsc, które chcą na stałe wpisać się w to święto, święto, które na dobre wrosło już w śląski kalendarz. Z każdym rokiem przybywa zwiedzających, a wielu już nie potrafi sobie wyobrazić czerwca bez Industriady - Święta Zabytków Techniki. W tym roku to ponad 500 wydarzeń przygotowanych w 25 miastach regionu. Ich motywem przewodnim jest kobiece oblicze przemysłu. W ramach festiwalu w 44 obiektach dla odwiedzających zaplanowano: warsztaty, projekcje filmów o historii przemysłu, koncerty i imprezy towarzyszące.

W tym roku impreza promująca industrialne dziedzictwo regionu to ponad 500 różnych wydarzeń. Na uczestników Industriady w Muzeum Śląskim w Katowicach czekały akcje artystyczne w stolarni i warsztaty w plenerze. W dawnych zakładach przemysłu zapałczanego w Częstochowie uczestnicy Industriady mogli zobaczyć, jak z pomocą maszyn ogień zamieniano w zapałki.

Industriada to święto rozwijanego od ponad 10 lat Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Szlak ten skupia obecnie 42 obiekty postindustrialne, w tym także Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku. To tam zaplanowano finał tegorocznej Industriady.

Promocja obiektów i innych miejsc związanych z historią przemysłu sprawiła, że Industriada stalą się w ostatnich latach świętem zróżnicowanego kulturowo i historycznie całego województwa śląskiego.