Po 6 latach zapadł wyrok w sprawie śmierci nienarodzonego dziecka Państwa Bednarskich z Sosnowca. Więzienie i zakazy wykonywania zawodu – takie kary za śmierć dziecka Sąd Rejonowy w Sosnowcu wymierzył lekarzowi i pielęgniarce. Zdaniem sądu lekarz, mimo że miał taką możliwość, nie podjął żadnych działań ratujących życie dziecka, a pielęgniarka miała podrobić dokumentację medyczną. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyroku skazującego lekarza na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata, obecny na sali ojciec dziecka słuchał ze łzami w oczach. Zakaz wykonywania zawodu przez 2 lata otrzymała też pielęgniarka, która zdaniem sądu podrobiła dokumenty dotyczące pobytu pani Bednarskiej w szpitalu tak, by wynikało z nich, że nie ma patologii.

Według opinii sądu, w czasie pobytu kobiety w szpitalu, doszło do licznych nieprawidłowości. Ewelina Bednarska zgłosiła się do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu 5 listopada 2012 roku. Była w 9 miesiącu ciąży. Zdaniem sądu, gdyby lekarz zareagował prawidłowo, dziecko by żyło.

Rodzice są przekonani, że odpowiedzialność za śmierć ich dziecka spoczywa także na innych osobach, które zajmowały się w szpitalu panią Eweliną przed i podczas porodu. Przeciwko dwóm innym lekarzom, w tym przeciwko ordynatorowi szpitala, toczy się osobne postępowanie.


ZOBACZ CAŁE WYDANIE AKTUALNOŚCI, 9.07.2018, GODZ. 18.30