Ruszył plebiscyt na najlepszy spektakl Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Głosowanie potrwa do 22 listopada. Zwycięskie przedstawienie pokażemy raz jeszcze 8 grudnia. Wśród spektakli, na które można zagłosować jest również „Koń, kobieta i kanarek” Teatru Zagłębia w Sosnowcu, wyprodukowany przez TVP Katowice.
Głosować można na stronie www.telewizyjnyfestiwalteatrowpolski.tvp.pl
Więcej:
Teatr Zagłębia

14 kwietnia TVP KATOWICE dla TVP KULTURA transmitowała na żywo z Teatru Zagłębia w Sosnowcu spektakl „Koń, kobieta i kanarek” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka. Transmisja odbyła się w ramach cyklu Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski zorganizowanego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

ZOBACZ OPIS SPEKTAKLU

To już drugi sosnowiecki spektakl Remigiusza Brzyka na antenie – w zeszłym roku TVP KULTURA pokazała realizację telewizyjną spektaklu „Korzeniec” według powieści Zbigniewa Białasa w adaptacji i dramaturgii Tomasza Śpiewaka.

„Korzeniec” z sukcesem był prezentowany na XIV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2014”, gdzie otrzymał trzy nagrody:
– Remigiusz Brzyk za scenografię,
– Marcin Koszałka za zdjęcia,
– Edyta Ostojak za role: Ester Pławner, Żydówki i służącej.

To była również koprodukcja Teatru Zagłębia i TVP KATOWICE dla TVP KULTURA