Felietony w programie:
Ogólnopolską Akcję Obrączkowania Ptaków w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Akcja Karmnik - polega na łapaniu ptaków w specjalne sieci przy karmnikach i ich obrączkowaniu. W ten sposób ptaki pozostające u nas na zimę są przez ornitologów liczone; określane są także ich gatunki.
Autor: Beata Smaga

„Kultura pasterska i dziedzictwo przyrodnicze w Beskidach” - to tytuł konferencji i warsztatów edukacyjnych, które odbędą się w piątek 15 grudnia. W programie spotkania baców, w Bystrej, znajdzie się podsumowanie efektów programu „Owca Plus” oraz utworzenie Szlaku Pasterskiego na Żywiecczyźnie...
Autor: Ireneusz Kaznocha

W gminie Janów ruszył nowy, sześciogodzinny szlak turystyczny. Przebiega pośród atrakcji turystycznych Złotego Potoku, który w tym roku został nazwany wioską poezji i znajduje się w sieci najciekawszych wsi w Polsce. Związane jest to z pobytem w Złotym Potoku poety Zygmunta Krasińskiego, który nadał nazwy skałom, źródłom i stawom. Szlak turystyczny zyskał nazwę Szlaku Poezji i Legend „Złotej Krainy Pstrąga” im. Poetów Janowskiego Klubu Literackiego. To właśnie do Złotego Potoku przybywają poeci zostawiając tu swoje urokliwe wiersze.
Autor: Katarzyna Pierońska

Zima w schroniskach dla bezdomnych zwierząt - odwiedzimy dwa schroniska w Chorzowie i Rudzie Śląskiej. Potrzeby o tej porze roku są bardzo duże. Koce, ręczniki, dywaniki, słoma i karma - pomogą zwierzętom przetrwać zimę.
Autor: Beata Smaga