Uczniowie z województwa śląskiego na ferie jeszcze muszą poczekać dwa tygodnie, ale do naszego województwa, a szczególnie w Beskidy, zjeżdżają uczniowie województw: mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego, którzy już rozpoczęli ferie. I choć oficjalnie nastąpi to w poniedziałek, to przyjeżdżających m.in. w górskie kurorty nie brakuje . Te przeżywają oblężenie, co cieszy górali. Na drogach wraz z feriami ruszyły częstsze patrole policyjne.

Choć oficjalnie zaczynają się za dwa dni, to pierwsi uczniowie z uroków wolnego czasu korzystają już od dzisiaj. Wielu uczniów za kierunek wypoczynku obrało górskie kurorty. Te przeżywają oblężenie. Już teraz znalezienie wolnego noclegu to wyzwanie. Właściciele hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych zacierają ręce, bo choć ten sezon do najgorszych nie należy, to jak mówią, nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej.

Wojewoda śląski uruchomił specjalną infolinię ws. zagrożeń i nieprawidłowości podczas ferii zimowych. Chodzi m.in o organizację wypoczynku dzieci i młodzieży. Infolinia pod numerem tel. 32 207 70 77 czynna będzie przez całą dobę.