Trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Przed godziną 12.00 licznik na stronie WOŚP pokazywał kwotę 9 mln 103 tysięcy złotych. W całym kraju i w wielu miejscach poza jego granicami odbywa się szereg imprez towarzyszących akcji, w tym warszawski, charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Tegoroczny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W roku ubiegłym Fundacja WOŚP zebrała ponad 100 milionów złotych, przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego, a także na organizację samego Finału, w tym setek imprez i koncertów. Jak podają organizatorzy, na samą organizację finału wydano 2 mln 258 tysięcy pochodzące z samej zbiórki. W 2017 roku celem zbiórki było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. WOŚP organizuje również coroczny, odbywający się latem festiwal Przystanek Woodstock. Ten ostatni w poprzednich latach kosztował około 8 mln złotych. Festiwal co roku przyciąga setki tysięcy uczestników, ale też od lat budzi kontrowersje i zarzuty o propagowanie złych wzorców zachowań wśród młodzieży.

Ze 100 mln złotych zebranymi na działalność charytatywną WOŚP jest w grupie największych fundacji w Polsce. Kumulując środki zebrane od początku działalności - to ponad 820 mln zł, w tej kategorii ustępuje m.in. kościelnemu Caritasowi, który prowadzi między innymi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom czy Program Stypendialny „Skrzydła”. W ramach tego ostatniego, w ciągu 10 lat, do 2016 roku na wsparcie biednych uczniów przeznaczono prawie 1,3 mld złotych. Wśród największych fundacji jest też z kwotą 130 mln złotych wydanych w 2016 roku Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Z kolei Fundacja Wiosna księdza Jacka Stryczka zajmująca się między innymi organizacją Szlachetnej Paczki, tylko w ramach tego programu pośredniczyła w przekazaniu pomocy o wartości blisko 50 mln złotych.